Poslechový večírek v prostoru studentského rádia UP AIr

Poslechový večírek v prostoru studentského rádia UP AIr

Pověstná dobrá uvolněná atmosféra, soustředěný poslech a následné diskuse se budou v letním semestru 2016 orientovat na domácí i zahraniční novinky rozhlasové tvorby a na tradiční tituly v žánru rozhlasové detektivky. Nebude chybět sklenka dobrého vína.

Poslechové večírky probíhají na olomoucké Katedře divadelních a filmových studií od roku 2014. Postupně se staly součástí výuky a tím se významně zvýšil podíl studentské přípravy a invence při prezentaci jednotlivých rozhlasových pořadů. Byli jsme svědky opravdu zvláštních zážitků třeba při poslechu čtyřhodinového maratonu Tolstého Vojny a míru. Zvláštním způsobem se propojil britský rockový zpěvák Jarvis Cocker s grafikem Bohuslavem Reynkem v transatlantické meditaci z produkce BBC. K rozdílným generačním zkušenostem dochází třeba při poslechu pořadů ze současného Ruska. Setkání tak zdaleka nejsou jen způsobem, jak se naučit poslouchat, ale hlavně prostorem, který nás učí, jak o vyslechnutém diskutovat. Nebráníme se ani nutným emocím, které k poslechu patří, naopak, bereme zážitek plnohodnotně „do hry“ a pracujeme s ním.

poslechové večírky 01V letním semestru 2016 budou poslouchaná rozhlasová díla  z žánru rozhlasové detektivky. Termíny a náplň jednotlivých setkání:

7. 3. 1. Poslechový večírek – Maigret a lovec zvuků
Poslouchat se bude rozhlasová detektivka Maigret a lovec zvuků s Rudolfem Hrušínským v hlavní roli.

21. 3. 2. Poslechový večírek – Strakatý pás
Na programu je rozhlasové zpracování jednoho z případů Sherlocka Holmese (Miloš Kopecký) a jeho asistenta Watsona (Rudolf Hrušínský).

11. 4. 3. Poslechový večírek – Boží trest
Vlastimil Brodský jako otec Brown ve filozofické detektivce G. K. Chestertona.

25. 4. 5. Poslechový večírek – Nemesis
Poslech rozhlasové adaptace norského románu Jo Nesboa s detektivem Harry Holem.

 

Za všech okolností jsou veřejnost a kdokoli zvenčí velmi vítání.